Geleceğin bankacılık anlayışını günümüze taşıyan açık bankacılık, işletmelerin ve bireylerin finansal hayatını kolaylaştıran ve hızlandıran dijital çözümleri bir arada sunuyor. Bankalar ile banka müşterileri arasında dijital bir köprü olan açık bankacılık, bankaların değil; bankacılık işlemlerinin ve müşterilerin ihtiyaçlarının önceliklendirildiği yeni bir dönemin kapılarını açıyor.

Açık bankacılık uygulamalarıyla birlikte hayatımıza giren finansal çözümler, zaman ve işgücü tasarrufu sağlarken firmaların finansal iş süreçlerini dijital platformlara taşıyarak bu süreçlerin birbiriyle koordinasyonunu ve işletmelerin performansını artırıyor. Firmalar arası tahsilatlar, ödemeler online olarak daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilirken banka hesapları, açık bankacılık uygulamaları sayesinde 7/24 kontrol edilebiliyor. Bankacılık işlemlerine dair rafine bilgilerle hazırlanan raporlar, analizler, yönetim süreçlerine ve alınan kararlara katkıda bulunuyor.

Eçözüm Açık Bankacılık Platformu Devam Ediyor; 2020’de Yüzde 330 artış

Türkiye’de finansal teknolojiler sektöründe öncü şirketlerinden Eçözüm, her geçen gün yenisini eklediği ürünleriyle açık bankacılık çözümlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı sürdürüyor. Her yıl katlanarak artan işlem hacimleri ve müşteri sayısıyla dikkat çeken Eçözüm, geniş ürün yelpazesiyle işletmelerin finansal yönetimlerini kolaylaştırarak yeteneklerini ve performanslarını artırıyor. Açık bankacılık ekosisteminin ciddi bir ivme kazandığı 2020 yılını yüzde 330 büyüme ile tamamlayan Eçözüm, müşteri sayısını 1.000’in üzerine taşıdı.
2020 yılındaki başarısını 2021 yılında da sürdürme gayretiyle çalışmalarına devam eden Eçözüm, NetEkstre ürününün yanına POSRapor ve E-Dbs ürünlerini ekleyerek firmaların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda açık bankacılık platformunu büyütmeye ve geliştirmeye devam ediyor. NetEkstre ile kurumsal firmaların tüm bankalarda ki hesaplarını tek ekranda toplayan Eçözüm, POSRapor uygulamasıyla ile işletmelerin tüm fiziki ve sanal POS işlemlerini anlık ve tek ekrandan takip etmelerini sağlıyor. E-DBS ürünü ile yine firmaların farklı bankalar üzerinden yürüttükleri fatura yükleme ve limitlerin kontrolü gibi doğrudan borçlanma süreçlerini tek bir noktadan yönetmelerini mümkün kılıyor.

Eçözüm Açık Bankacılık Platformunda Banka Sayısı 28’e Yükseldi

Açık bankacılık çözümlerinde dokunduğu kurumsal müşterilerin sayısını artırırken, hizmet sunduğu sektörlerin çeşitliliği de dikkat çekiyor. Tekstil, otomotiv, sağlık ve çeşitli hizmet sektörlerinden şirketlerin tercih ettiği Eçözüm Açık Bankacılık platformu, ürün yelpazesi gibi müşteri çeşitliliğini de artırıyor. Eçözüm, açık bankacılık ekosistemine entegre banka sayısı da 29’a yükseldi. Türkiye’de en çok tercih edilen bankaların tamamı Eçözüm açık bankacılık platformlarında yer alıyor.

Eçözüm, açık bankacılıkta en önemli özelliklerden biri de yapılan işlemlerin firmaların ERP/Muhasebe sistemlerine anında aktarılarak kolayca muhasebeleştirilmesi. Türkiye’de işletmelerin en çok tercih ettiği ERP ve muhasebe yazılımlarının tamamı ile Eçözüm açık bankacılık sistemi direk veya web servisler ile kolayca entegre edilebiliyor.